Stropy typu filigran

Stropy filigranowe, filigrany, to płyty żelbetowe o grubości 5-6 cm, płyty te stanowią dolną część stropu tzw. szalunek tracony. Wykonane są z betonu klasy nie mniejszej niż C20/25, zbrojone są stalowymi kratownicami przestrzennymi oraz prętami zbrojeniowymi. Kratownice układane są równolegle do dłuższego boku płyty. Na budowie układa się zbrojenie dodatkowe (tzw. zbrojenie górne) oraz warstwę nadbetonu, której zespolenie z płytą prefabrykowaną zapewniają przestrzenne kratownice oraz chropowata powierzchnia płyt.

Płyty produkujemy o szerokość do 2,40 m, długość do 12 m.

Mogą one posiadać dowolny kształt np prostokąta, trójkąta, koła, mogą również posiadać otwory. Otwory muszą być uwzględnione na etapie przygotowania projektu stropu. Ciężar 1 m2 płyty wynosi około 125-145kg. Płyty można układać na ścianach, podciągach, słupach oraz podwieszać na sąsiednich płytach.

Całkowita grubość konstrukcyjna stropu w zależności od projektu może osiągać od 16 do 40 cm, jest ona regulowana warstwą nadbetonu.

Charakterystyka płyt typu filigran

BUDOWNICTWO

Zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym i przemysłowym

MONTAŻ

Gwarantujemy bardzo szybki czas montażu płyt typu filigran

TRANSPORT

Zastosowanie płyt to także oszczędności - niskie koszty transportu

KSZTAŁT

Dowolne kształty stropu typu filigran (otwory, wycięcia)

TYNKOWANIE

Praca bez rak pracochłonnego tynkowania dolnej powierzchni stropu

ŚCIANKI DZIAŁOWE

Ogromne możliwości - dowolne zmiany ścianek działowych

POMYŁKI

Odporność na pomyłki projektowe oraz produkcyjne

IZOLACJA

Zastosowanie stropów typu filigran oznacza dobrą izolację akustyczną

OBCIĄŻENIE

Dopuszczalne obciążenie użytkowe nawet powyżej 10kN

PROJEKTOWANIE

Płyty stropowe typu Filigran produkuje się na indywidualne zamówienie. Produkcję każdego stropu musi poprzedzić opracowanie projektu wykonawczego, w którym przeprowadzone zostaną obliczenia statyczne, rysunki z układem i rozmieszczeniem płyt w stropie, zbrojeniem górnym i dolnym w nadbetonie. Oferujemy również możliwość przeprojektowania dowolnego stropu na strop typu Filigran.

TRANSPORT

Odbywa się w pozycji poziomej i najczęściej prosto z samochodu za pomocą dźwigu, układa się je na podporach stałych i montażowych budowanego obiektu. Płyty należy podnosić za pomocą zawiesia linowego (do 6 m długości) lub trawersowego. Jednym samochodem można dostarczyć ok.150 m2 płyt stropowych.